Subota, 18. studeni 2017.

ORAŠAR


Petar Iljič Čajkovski
(Ščelkunčik)

Balet u 2 čina, četiri slike
 
Rekonstrukcija predstave Baleta HNK Zagreb iz 1970. godine

Libreto Marius Ivanovič Petipa prema priči Ernesta Theodora Amadeusa Hoffmanna u obradi Alexandrea Dumasa sina

Koreograf i redatelj Waczlaw Orlykowski
Prenio / Dinko Bogdanić uz asistenta Vuka Ognjenovića
Dirigent / Filip Pavišić
Scenograf / Günther Schneider-Siemssen
Kostimografkinje / Ika Škomrlj, Diana Kosec-Bourek, s citatima Lea Beija
Rekonstrukcija predstave i adaptacija za HNK u Osijeku: Žorž Draušnik
Oblikovanje svjetla: Žorž Draušnik
Asistentica kostimografije / Barbara Bourek
Baletni majstor / Vuk Ognjenović
Polaznike Glazbene škole Franje Kuhača Osijek uvježbale: Mateja Božić, Nikoola Livančić
Polaznike Baletnog studija Dječjeg kazališta Branka Mihaljevića Osijek uvježbala: Štefanija Heller
 
Izvođači:
 
1. slika
Predsjednik Silberhaus – Dejan Kovač
Njegova žena – Mariana Witovsky
Klara - Ana Blažanin
Franz - Neven Lucijan Davidović / Dino Staković
Drosselmeyer, Klarin kum - Zorislav Štark
General – Antonio Jakić
Njegova žena – Iva Papić / Ivona Janson
Oficir – Vanja Dušić
Njegova žena – Mira Sekereš / Marija Holjevac
Draguljar – Marko Babić
Njegova žena - Adriana Filaković
Direktor konzervatorija – Marin Kalman
Njegova žena – Suzana Kramarić
Tvorničar kobasica – Nenad Mandić
Njegova žena – Andrea Alpeza
Student – Mislav Šimić
Njegova žena – Gabriela Ćutek
Majordomus – Erich Faller / Igor Krstanović
Tri lutke:
Colombina – Mateja Božić / Lucija Horvat / Tessa Ljubić
Pierrot – Marko Fuček
Harlekin – Matej Štajduhar
Markentenderica – Snježana Horvat / Helena Horvat / Tessa Ljubić
Grenadir - Danijel Novoselac / Vuk Ognjenović
Sobarice – 6 – Anja Bašnec, Lucija Firi, Antonia Jelić, Ivona Jurišić, Rebeka Salai, Laura Špindel / Ana Kolarić, Ana Medvedec, Lina Medvedec
Djevojčice – Tea Dumenčić Janson, Barbara Ravlić, Teuta Muharemi, Iva Marijanović, Dora Kos, Nina Belošević / Noa Lu Ikotić, Elena Najbauer, Karla Krpan, Sara Banjeglav, Iva Krivić, Petra Lucija Živković
Dječaci – Lea Lulić, Maja Nađ, Bruna Ljubičić, Nera Ivković, Klarisa Stanisavljević, Lucia Žuža Jovanović / Lora Kovač, Mina Kovačić, Aurora Katušić, Marija Pešikan, Anja Petrić, Lucia Opačak
 
2. slika
 
Orašar - Vuk Ognjenović
Kralj miševa - Danijel Novoselac
Solo miš - Iva Marijanović / Tea Dumenčić Janson
Zec - Dino Staković /Lucija Valentić
Mali miševi – Marieta Pribičević, Sara Banjeglav, Ana Pešikan, Noemi Kotris, Iva Krivić, Karla Krstić, Mia Gjurinovac, Ana Pinotić, Marija Pipunić, Karla Krpan, Elena Najbauer, Noa Lu Ikotić, Barbara Ravlić, Lea Šperanda, Petra Mrak, Petra Lucija Živković, Eva Šalavarda, Klara Miličić Juhas
Veliki miševi – Ana Medvedec, Lina Medvedec, Bruna Ljubičić, Maja Nađ, Anja Janković, Vanda Vrban, Lucija Tomanović, Ana Kraml, Rebeka Salai, Aurora Lubina Jukić, Anja Petrić, Vanesa Marin
Vojska – Lora Kovač, Mina Kovačić, Marija Pešikan, Aurora Katušić, Rebeka Czersky Hafner, Paula Lubina Jukić, Tea Đambo, Vanessa Kovačević, Lucia Opačak, Nika Škorić, Karla Kovač, Mia Katić, Lorena Grljušić, Klara Miličić Juhas
 
3.slika
 
Snježna kraljica – Mateja Božić
Solo pahuljice - Helena Horvat, Lucija Horvat, Tessa Ljubić
Snježne pahuljice - Alpeza Andrea, Anja Bašnec, Lucija Firi, Snježana Horvat, Antonia Jelić, Ivona Jurišić, Olesya Martinjuk, Ana Medvedec, Lina Medvedec, Ivona Pruti, Rebeka Salai, Laura Špindel, Mariana Witovsky (Marko Fuček, Matej Štajduhar)
 
4.slika
 
Vila šećera – Ieva Karpilovska, k.g. / Leona Sivoš, k.g. / Ana Blažanin
Princ – Mihai Mezei , k.g. / Antoine Pros k.g. / Vuk Ognjenović
Kralj dvorca slatkiša – Marko Babić
Torte – 8 – Anja Bašnec, Lucija Firi, Antonia Jelić, Ivona Jurišić, Ana Kolarić, Lina Medvedec, Rebeka Salai, Laura Špindel
Crnčići – 6 – Marija Mušura, Petra Bradarić, Iva Galjev, Ena Kovačević, Hana Radaković, Filipa Balen / Iva Krivić, Iva Marijanović, Noa Lu Ikotić, Tea Dumenčić Janson, Sara Banjeglav, Nina Belišević /Ana Pinotić, Dora Kos, Mia Gjurinovac
 
PLESOVI:
 
Španjolska čokolada - Mateja Božić, Vuk Ognjenović
Turski med - solo: Alpeza Andrea, Igor Krstanović, Mislav Šimić
Anja Bašnec, Lucija Firi, Ivona Janson, Ivona Jurišić, Suzana Kramarić, Mira Sekereš / Gabriela Ćutek, Marija Holjevac
Matej Štajduhar, Marko Fuček, Antonio Jurić, Marin Kalman, Vanja Dušić, Danijel Novoselac / Nenad Mandić
Kineski čaj - Olesya Martinjuk, Ivona Pruti / Snježana Horvat, Laura Špindel
Mala kineskinja - Dina Min Chen / Noa Lu Ikotić
Šiva - Adriana Filaković, Antonia Jelić, Iva Papić, Mariana Witovsky / Ana Kolarić
Švicarski bomboni i Praline - Helena Horvat, Lucija Horvat, Tessa Ljubić
Arapska kava - solo: Mateja božić, Vuk Ognjenović / Danijel Novoselac
Anja Bašnec, Snježana Horvat, Olesya Martinjuk, Ivona Pruti / Ivona Jurišić
Ukrajinska marmelada - Marko Fuček, Antonio Jakić, Marin Kalman, Nenad Mandić, Matej Štajduhar / Danijel Novoselac
Valcer cvijeća - Alpeza Andrea, Anja Bašnec, Mateja Božić, Helena Horvat, Lucija Horvat, Snježana Horvat, Ivona Jurišić, Tessa Ljubić, Olesya Martinjuk, Ivona Pruti, Rebeka Salai, Laura Špindel, Mariana Witovsky / Lucija Firi, Antonia Jelić, Ana Medvedec, Lina Medvedec
(Marko Fuček, Danijel Novoselac, Mislav Šimić, Matej Štajduhar)


Koncertni majstor / Igor Šimonji
Zborovođa / Ljubica Vuletić
Inspicijentica / Irena Budak

PREMIJERA 22. studenog 2013.

Hrvatsko narodno kazalište u Osijeku
Radno vrijeme blagajne svakodnevno od 9-13 sati i sat vremena prije početka predstave.
Subotom blagajna radi od 9-12 sati i sat vremena prije početka predstave.
Nedjeljom blagajna ne posluje.
031/220 749   Županijska 9, 31000 Osijek